Oto niezbędna i niezwykle praktyczna lista (darmowych!) rozszerzeń dla każdego redaktora-administratora Joomla! 1.5:

  1. Session Meter (style13.com) – aby wygaśnięcie sesji ci nie groziło podczas pisania artykułu.
  2. JCE (joomlacontenteditor.net) – niewątpliwie jeden z najlepszych na rynku edytorów (pasków narzędzi), tym bardziej że za jego pomocą można edytować kod HTML zawartego w artykule kodu.
  3. Sourcerer! (nonumber.nl) – bowiem nigdy nie wiadomo kiedy będziesz musiał dodać dodatkowy kod (np. PHP, JS) w treści artykułu.
  4. Cache Cleaner (nonumber.nl) – czyści cache przeglądarki tym samym nawet jeśli twoja strona ma włączoną optymalizacje na max-a możesz nanosić poprawki i je widzieć.
  5. Add to Menu (nonumber.nl) – ręczne dodawanie odnośników do menu jest nużące, przecież dużo lepiej jest to robić przy okazji tworzenia lub edytowania artykułu.
  6. Akeeba Backup (dawniej JoomlaPack) – bez kopii bezpieczeństwa nie waż się grzebać ani instalować „cudownych” rozszerzeń.
  7. K2 (getk2.org) – nawet z wersją 2.3 beta, można wiele zdziałać. Nie potrzebujesz już instalować wielu innych rozszerzeń do upiększania i ulepszania twoich artykułów. Dodatkowy i w pełni niezależny system zarządzania artykułami.
  8. SCOUT Activity log (Dioscouri.com) lub Activity Log Lite (joomlapraise.com) – aby obserwować  nasze postępy i poczynania  na stronie, lepsze od notatnika.
  9. PHP Image Editor (phpimageeditor.se) – edytor zdjęć online zintegrowany z Menedżerem mediów, kilka podstawowych opcji edycyjnych pozwoli każdemu na obróbkę zdjęcia przed dodaniem.
  10. AllVideos (joomlaworks.gr) lub JPlayer (vault.futurama.sk) – gdyż dodanie elementów multimedialnych (filmy, muzyka) do treści artykułów powinno być proste!

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji