Top 10 rozszerzeń dla redaktora Joomla!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Oto niezbędna i niezwykle praktyczna lista (darmowych!) rozszerzeń dla każdego redaktora-administratora Joomla! 1.5:

 1. Session Meter (style13.com) – aby wygaśnięcie sesji ci nie groziło podczas pisania artykułu.
 2. JCE (joomlacontenteditor.net) – niewątpliwie jeden z najlepszych na rynku edytorów (pasków narzędzi), tym bardziej że za jego pomocą można edytować kod HTML zawartego w artykule kodu.
 3. Sourcerer! (nonumber.nl) – bowiem nigdy nie wiadomo kiedy będziesz musiał dodać dodatkowy kod (np. PHP, JS) w treści artykułu.
 4. Cache Cleaner (nonumber.nl) – czyści cache przeglądarki tym samym nawet jeśli twoja strona ma włączoną optymalizacje na max-a możesz nanosić poprawki i je widzieć.
 5. Add to Menu (nonumber.nl) – ręczne dodawanie odnośników do menu jest nużące, przecież dużo lepiej jest to robić przy okazji tworzenia lub edytowania artykułu.
 6. Akeeba Backup (dawniej JoomlaPack) – bez kopii bezpieczeństwa nie waż się grzebać ani instalować „cudownych” rozszerzeń.
 7. K2 (getk2.org) – nawet z wersją 2.3 beta, można wiele zdziałać. Nie potrzebujesz już instalować wielu innych rozszerzeń do upiększania i ulepszania twoich artykułów. Dodatkowy i w pełni niezależny system zarządzania artykułami.
 8. SCOUT Activity log (Dioscouri.com) lub Activity Log Lite (joomlapraise.com) – aby obserwować  nasze postępy i poczynania  na stronie, lepsze od notatnika.
 9. PHP Image Editor (phpimageeditor.se) – edytor zdjęć online zintegrowany z Menedżerem mediów, kilka podstawowych opcji edycyjnych pozwoli każdemu na obróbkę zdjęcia przed dodaniem.
 10. AllVideos (joomlaworks.gr) lub JPlayer (vault.futurama.sk) – gdyż dodanie elementów multimedialnych (filmy, muzyka) do treści artykułów powinno być proste!
 • Marek

  K2 jest fajny ale mightyextensions są fajniejsze 😉