Śledzenie przesyłek w Poczcie Polskiej

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

W temacie nowości książkowych oraz zakupów internetowych warto poinformować, że PP stara się utrzymać na fali. Jakiś czas temu Poczta uruchomiła, jak zwykle testowy, system do śledzenia przesyłek. Na stronie: sledzenie.poczta-polska.pl – możesz sprawdzić, na jakim etapie jest Twoja przesyłka, zarówno po stronie Poczty Polskiej jak i operatorów zagranicznych. Formularz pozwala na odnalezienie podstawowych informacji na temat przesyłki oraz jej drogi. Przetestowałem dla dwóch przesyłek (z maja) i zadziałało. Przy okazji przypomniał mi się stary kawał o poczcie.
Akcja dzieje się w urzędzie pocztowym.
– Klient: Czemu paczka jest pognieciona?
– Pani z okienka: Bo listonosz jest stary i musiał na czymś usiąść , aby odpocząć.
– Klient: Czemu paczka jest lżejsza niż zadeklarowana waga?
– Pani z okienka: Niech się pan cieszy, że w ogóle doszła i ma pan mniej do dźwigania.

 • U mnie raz niestety nie zadziałało… Zamówiłem całkiem niedawno fajne noże z Japonii (o połowę taniej niż w Polsce a przesyłka 7$). Paczka została wysłana EMS co po polsku oznacza Pocztex. Po stronie japońskiej wszystko było w porządku natomiast w Polsce przesyłka zatrzymała się w Warszawie… przynajmniej wg systemu bo jak sie okazało od tygodnia leżała już w Łodzi… Pominę jeszcze fakt że kurierowi nie chciało się do mnie na 4 piętro wchodzić i przy okazji o awizo zapomniał ale to taka mała dygresja…

 • Stąd też ironicznie wpis zakończyłem dowcipem, który należało by z lekka odświeżyć. Podaj nazwę firmy produkującej ów noże może ktoś skorzysta.

 • http://www.japanesechefsknife.com/

  Nie zraźcie się tylko wygladem strony. Płatności przez paypal. Obsługa na prawde super. Przynajmniej mi doradzili dobrze jeśli chodzi o nóż kuchenny.

 • Fistach

  A jaki numer wpisywales zeby sprawdzic przesylke? Bo nic nie psiza o tym na stronie a wprowadzenie numeru w formacie

  (00) 8CYFR 1CYFRA 9CYFR

  nic nie dalo

 • Taki jaki wygenerował nam system, mamy bowiem umowę z pocztą polską i dostajemy pulę numerów i potem jak sprzedajemy przez sklep internetowy – to widać.

 • Rafał Hirsz

  Trochę późno, ale warto napisać: numer trzeba podawać bez spacji i nawiasów – same cyfry. 😉

 • Tutaj ułatwiona obsługa – można podawać z nawiasami i spacjami, sprawdzane jest też czy gdzieś się człowiek przy wpisywaniu nie pomylił (jest tych cyferek sporo) na stronce, oprócz Poczty Polskiej można śledzić jeszcze przesyłki UPS, DHL, InPost, DPD, Siódemki, DB Shenker oraz TNT. http:\\www.sledzeniepaczek.pl – polecam.

 • Piotrek

  Albo poczta się nie sprawdziła, albo ktoś okrada, albo system jest do dupy. Miesiąc temu wysłałem list polecony z potwierdzeniem odbioru do Tailandii i jak dotąd mam jedynie 3 zdarzenia w historii przesyłki: Nadanie w Polsce, przyjęcie z ładunkiem oraz wysyłkę z Polski. Potem już cisza…

  Oj poczto polsko…
  I nie ma angielskiej wersji strony i tego systemu, a chciałbym adresatowi pokazać, na czym stoi.

 • JUSTYNA

  Ja wysłałam paczkę do Niemiec , nie dotarła .Chciałam sprawdzić nr i upewnić się że nie zginęła okazało się że nie ma takiego numeru. Nie wiem ale wydaje mi się, że poczta ma jeden wielki bałagan.