Tabelki w Joomla!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Jestem właśnie w trakcie budowania strony internetowej dla pewnej kliniki i pojawiła się konieczność wyświetlenia cennika w formie tabeli. Nie muszę chyba tłumaczyć, że na wstępie zrezygnowałem z tworzenia tabelek w artykule. Rozpocząłem wiec gorączkowe poszukiwania komponentu, który by to umożliwił w dość przystępny sposób.  Po kilku dniach testów natrafiłem na Event Table Edit, rozszerzenie, które początkowo mnie zraziło a po chwili zachwyciło.

Komponent ten pozwala na wyświetlenie tabeli po zaimportowaniu jej z pliku csv lub txt. Następnie możemy tabelę dowolnie edytować, jednak tylko z poziomu front-endu. Dostępne są także dwie metody filtracji zawartości, za pomocą słowa kluczowego, lub nagłówka kolumny (czyli np sortowanie po nazwie, cenie etc.).

Należy pamiętać, by każdorazowo po stworzeniu nowej tabeli ustawić w jej opcjach poziomy dostępu, gdyż domyślnie każdy może ją edytować.

Więcej informacji na www.event-table-edit.com.

Na stronie znajdziecie też moduł pozwalający na wyświetlanie najnowszych danych z tabelek.

Jeśli ktoś zna inne sprawdzone i ciekawe rozszerzenia pozwalające wyświetlać cennik w postaci tabelki z chęcią je sprawdzę.

Dawid Ogłaza

Z wykształcenia grafik i historyk, a obecnie student ASP. Projektuję, koduję, tańczę i rysuję, Do tego uzależniony od sportu, musli i zielonej herbaty.

More Posts - Website

 • wojtekm

  „Nie muszę chyba tłumaczyć, że na wstępie zrezygnowałem z tworzenia tabelek w artykule. ”
  możesz podać powód? opłaca się kilka dni szukać dodatku, żeby zrobić coś co w pół godziny zrobisz w HTMLu? czy jakieś inne względy za takim podejściem przemawiają? (no offence, raczej początkujący w cms-ach jestem)

 • Niezłe, pomysł sam sobie dobry. Ja dla kliniki strony www jeszcze nie robiłem, ale dla szpitala już Tak 😉
  dzięki

 • Wielkie dzięki za ten komponent, czasem mam wrażenie że czytacie mi w myślach. Większość rzeczy których szukam znajduję właśnie na tym blogu. Chwała Wam za prowadzenie tej skarbnicy wiedzy 🙂 Prosiłbym o częstsze opisywanie modłów/komponentów dla joomla.

 • wojtekm > samą ideą cms’a jest by klient sam był w stanie edytować i dodawać treści, a z doświadczenia wiem, że z tabelkami sobie raczej nie radzą.

  Niestety ten dodatek nie wspiera joomfish wiec będę tę kwestie jakoś musiał rozwiązać.

 • Marek

  ten komponent nie wspiera polskich znaków…

 • Jurek

  Wspiera, tylko plik *.csv musi być kodowany w UTF-8

 • Konrad

  witam,
  w jaki sposob wstawic tabele w joomli 3.x ??
  wlasnie takiego typu o ktorym jest tutaj mowa

 • Ale przecież w JCE jest opcja tabele, i można bez problemu dodawać kolumny i wiersze. Uwaga domyślnie nie widać krawędzi tabel, zatem trzeba to zmienić, może stąd błędne przeczucie, że się nie da?