Jestem właśnie w trakcie budowania strony internetowej dla pewnej kliniki i pojawiła się konieczność wyświetlenia cennika w formie tabeli. Nie muszę chyba tłumaczyć, że na wstępie zrezygnowałem z tworzenia tabelek w artykule. Rozpocząłem wiec gorączkowe poszukiwania komponentu, który by to umożliwił w dość przystępny sposób.  Po kilku dniach testów natrafiłem na Event Table Edit, rozszerzenie, które początkowo mnie zraziło a po chwili zachwyciło.

Komponent ten pozwala na wyświetlenie tabeli po zaimportowaniu jej z pliku csv lub txt. Następnie możemy tabelę dowolnie edytować, jednak tylko z poziomu front-endu. Dostępne są także dwie metody filtracji zawartości, za pomocą słowa kluczowego, lub nagłówka kolumny (czyli np sortowanie po nazwie, cenie etc.).

Należy pamiętać, by każdorazowo po stworzeniu nowej tabeli ustawić w jej opcjach poziomy dostępu, gdyż domyślnie każdy może ją edytować.

Więcej informacji na www.event-table-edit.com.

Na stronie znajdziecie też moduł pozwalający na wyświetlanie najnowszych danych z tabelek.

Jeśli ktoś zna inne sprawdzone i ciekawe rozszerzenia pozwalające wyświetlać cennik w postaci tabelki z chęcią je sprawdzę.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji