Spis treści już jest

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Pełny spis treści książki „Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów” już jest dostępny ( 6 rozdziałów + 2 dodatki). Tak się zastanawiam, że mogłem jeszcze więcej napisać o CSS3 w aspekcie typografii w szablonach Joomla! patrząc jak szybko się przeglądarki do niego dostosowują. Myślę jednak, że informacje o CSS2 i CSS3 które zawarłem powinny pomóc użytkownikom, w końcu nie była to książka stricte o CSS, chociaż pisanie tego rozdziału było niezwykle ciekawe i pouczające. Przy okazji, niniejsza książka powstała także dzięki wsparciu kilku osób & firm związanych z Joomla! z całego świata, i którym będę mógł podziękować za ich wkład – wysyłając im skan okładki i strony, gdzie opisałem ich produkt (rozszerzenie/program) lub szablon.
Jeśli miałbym pisać / zmodyfikować niniejszą książkę, przebudowałbym dodatek B – robiąc z tego osobny rozdział. Teraz jest to już możliwe, bowiem od momentu oddania książki do wydawnictwa parę nowych szablonów dla panelu Joomla! ujrzało światło dzienne. Stąd też na prawdę można „zaszaleć” odmieniając wygląd.
P.s.
Ciekaw jestem kto napiszę jako pierwszy w Polsce książkę o HTML5 i CSS3 ? Ostrzegam, zapewne ją kupię, mimo iż już zamówiłem w przedsprzedaży książki angielskojęzyczne w tym temacie.

  • A jak małe dziecko: cieszę się z każdego newsa przybliżającego mnie do Twojej książki – przedpłata oczywiście już w Helionie zrobiona :-). Tego naprawdę brakowało na rynku…

  • Też osobiście czekam na książkę o HTML5 i CSS3 😀
    Co do Twojej książki, mam pytanie:
    Czy jeżeli książka będzie się pokrywać z zagadnieniami budowy szablonów dla Joomla 1.6 czy będą jakieś różnice??

  • Co się tyczy 1.6 – sęk w tym, że nie miałem dostępu wersji beta, ani tym bardziej stabilnej, aby napisać pełną listę zmian. Swoje sugestie co do zmian oparłem na wydaniach „nocnych”, bowiem nawet alpha 2, nie całkiem dobrze radziła sobie z wbudowanymi szablonami. Ile się dało to napisałem, wiadomo znaczna część to na razie domysły i spekulacje, a ja nie jestem dziennikarzem FAKTU aby na takiej bazie pisać 😉

  • rotsap

    No ja takżę już zrobiłem przedpłatę razem z jeszcze jedną pozycją. Mam nadzieję że będzie to taka książka na, którą czekałem :)).