Pełny spis treści książki „Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów” już jest dostępny ( 6 rozdziałów + 2 dodatki). Tak się zastanawiam, że mogłem jeszcze więcej napisać o CSS3 w aspekcie typografii w szablonach Joomla! patrząc jak szybko się przeglądarki do niego dostosowują. Myślę jednak, że informacje o CSS2 i CSS3 które zawarłem powinny pomóc użytkownikom, w końcu nie była to książka stricte o CSS, chociaż pisanie tego rozdziału było niezwykle ciekawe i pouczające. Przy okazji, niniejsza książka powstała także dzięki wsparciu kilku osób & firm związanych z Joomla! z całego świata, i którym będę mógł podziękować za ich wkład – wysyłając im skan okładki i strony, gdzie opisałem ich produkt (rozszerzenie/program) lub szablon.
Jeśli miałbym pisać / zmodyfikować niniejszą książkę, przebudowałbym dodatek B – robiąc z tego osobny rozdział. Teraz jest to już możliwe, bowiem od momentu oddania książki do wydawnictwa parę nowych szablonów dla panelu Joomla! ujrzało światło dzienne. Stąd też na prawdę można „zaszaleć” odmieniając wygląd.
P.s.
Ciekaw jestem kto napiszę jako pierwszy w Polsce książkę o HTML5 i CSS3 ? Ostrzegam, zapewne ją kupię, mimo iż już zamówiłem w przedsprzedaży książki angielskojęzyczne w tym temacie.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji