Ukazała się nowa wersja rozszerzenia Attachments for content articles dla J1.5 – służącego do dodawania załączników do artykułów (pobierz). Kolejne wydanie wnosi kilka pozytywnych zmian, dotyczą jednak one tylko nowych funkcjonalności, a nie bezpieczeństwa. Tak więc osoby, które do tej pory korzystały ze poprzedniej wersji nie muszą się martwić. Oczywiście zaktualizować warto, ale wcześniej obowiązkowo robimy backup – panie i panowie.

Co nowego: ulepszono proces instalacji tylko do jednego pliku, możliwość dodania URL jako załączników, poprawiono opcje związane gdzie załączniki mają być pokazywane (np. nad/pod) oraz komu i kto może je aktualizować.  Nowa opcja dodawania załączników do obiektów innych niż artykuły z opcjonalnymi pluginami, i kilka innych fajnych rzeczy. Jeśli ktoś ma spolszczenie do poprzedniej wersji to powinno także tutaj załapać, tyle że kilka fraz należy sobie dopisać.

Na YouTube możesz obejrzeć film dotyczący tej wersji : http://www.youtube.com/watch?v=-nCbRbfJ9io&hd=1 .
(Co prawda film dotyczy wersji 1.4, ale 1.4 została przemianowana właśnie na 2.0.)

p.s. Uwaga, najnowsza wersja Attachments 3.0.x /sierpień 2011/ – przeznaczona jest dla Joomla 1.7, z kolei wszystkie z oznaczeniem 2.x tylko dla Joomla 1.5.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji