SCOUT Activity log (dioscouri.com) – to darmowy i pełnosprawny komponent do śledzenia użytkowników naszego serwisu Joomla! Pełni on funkcje dziennika zmian dokonanych w serwisie zarówno od strony administracyjnej, jak i frontowej. Pod paroma względami jest dużo lepszy niż opisywany wcześniej komercyjny moduł Activity Log. Ponieważ zauważyłem w nim duży potencjał inwigilacyjny, zrobiłem spolszczoną wersją [Pobierz] potem rozpakuj i zainstaluj w Joomla! 1.5. Co robi ów komponent – zapisuje pełną aktywność z komponentów wykorzystywanych w Joomla!, mowa oczywiście o tych wbudowanych. Widać zatem, co kto i kiedy robił. Jaki artykuł napisał etc. Użycie jest proste. Po instalacji log czyli dziennik komponentu jest pusty zatem zacznij działać, utwórz artykuł, odinstaluj moduł etc. Potem wejdź do komponentu i zobacz jakie informacje uzyskasz. Może on zatem pełnić funkcje nadzoru, potem łatwo ustalić co nam inni zmajstrowali. Jeśli używasz komponent ACL wyłącz dostęp z menu do tego komponentu dla innych administratorów, żeby nie kasowali swoich „niecnych poczynań”. Co ciekawe, zapisywane informacje są przechowywane dopóki ich nie usuniesz, a nie tak jak było w AL z joomlapraise.com, było widać ileś tam ostatnich.

Komponent Scout Activity Log sprawdzi się także jako narzędzie dla twojego klienta, gdyż będzie widział co ty robiłeś z jego stroną w danym dniu. Oczywiście działań z poziomu FTP nie widać.
Przy okazji przyznam się, że autorzy projektu przyjęli moje krytyczne uwagi dotyczące tego, że nie wszystkie pola dały się przetłumaczyć.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji