Internauto wyślij artykuł do Joomla!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Prowadzisz serwis internetowy, który chcesz nadal rozwijać, a już zmęczony jesteś wymianą e-mailową ze swoimi dziennikarzami? Domyślam się, że tak. Joomla! 1.5 potrafi, co prawda, do menu dodać pozycje wyślij artykuł, ale moim zdaniem daje on zbyt dużo swobody dla internautów. Jak więc sobie z tym poradzić. Od dziś już nie będziesz miał z tym problemu, masz do wyboru kilka komponentów, a w szczególności ten który dziś odnalazłem, a jest wystarczający dla większości zastosowań. A co najważniejsze jest on darmowy, wystarczy założyć konto na joomlaextensions.co.in i pobrać:
JE Story Submit – po zainstalowaniu, wejdź do komponentu wybierz sekcje i kategorie do której mają być dodawanie artykuły, następnie Zapisz. Teraz dodaj JE Story submit do dowolnego menu. Teraz internauci będą mogli napisać artykuł lub wkleić go, a ty dostaniesz go wprost do systemu CMS – oczywiście nieopublikowany, poza tym możesz nawet otrzymać e-mail o tym, iż ktoś był aktywny twórczo.
Poniżej zrzut ekranu z JE Submit, uwaga komponent należy spolszczyć, tworząc polską wersję językową bazując na site/language/english.php.

demo-maleOczywiście nie są to jedyne komponenty do tego celu, ale te powyżej znalazłem w dniu dzisiejszym tak więc news na gorąco.

p.s. Na stronie producenta odnajdziesz również JE Quotation Form – będący formularzem kontaktowym wzbogaconym o 3 dodatkowe pola nazwa firmy, telefon oraz dodaj załącznik. Poza tym pole formularza jest już bez edytora (paska narzędzi).

Ciekawym rozwiązaniem jest również CONTENT SUBMIT (www.dioscouri.com) – darmowy komponent, gdzie to administrator ustala konkretną kategorię i sekcje, do której mają być wysyłane artykuły.

Z komercyjnych rozwiązań warto wspomnieć -> Ninja Content

 • to jest jedna z rzeczy które będę potrzebować – planuje bowiem portal społecznościowy, gdzie to userzy będą tworzyć treść.

 • Joachim

  zainstalowałem ten komponent i myślę, że może się przydać jako przekazywanie swoich sugestii na temat strony; co zmienić, co dodać itp. Próbowałem ten komponent (wg właśnie sugestii) spolszczyć, ale wychodzą mi jakieś krzaczki w miejscach polskich liter. Nie mam żadnego doświadczenie w tworzeniu pl-PL, a komponent mi się podoba.

 • Patrycja

  bo ma być kodowanie UTF-8 wtedy nie będzie krzaczków

 • maniek

  Jeśli macie jeszcze tą bezpłatną wersję pod 1.5 ? … byłoby miło, gdyby się ktoś podzielił 🙂 w celu sprawdzenia przydatności komponentu

 • CONTENT SUBMIT – bo przypuszczam że o ten chodzi. Przecież wystarczy założyć sobie darmowe konto i pobrać wersje 1.5.0a. Okey, aby nikt nie szukał podaje link: com_contentsubmit_1.5.0.a.zip. Bowiem wcześniejszej wersji aktualnie nie mam, ale może napisz do producenta.

 • ContentSubmit allows Joomla! Administrators to create front-end article submission forms that are specific to an existing category or section , niestety ten komponent nie pozwala użytkownikom wysyłąc artykuły .

 • konrad

  Witam
  Ma ktoś może spolszczenie do com_contentsubmit. Komponent super, ale kiepsko wygląda częściowo po naszemu a częściowo po EN ;-(

 • Andrzej

  Wszystko ładnie pięknie, tylko okazuje się, że ten dodatek już nie jest darmowy, kosztuje prawie 20 dolców.

 • Janusz

  Andrzej racja, 20 dolarów to sporo za takie coś. Może szukam kogos kto by na współe ze mną to kupił.

 • Jarek

  Mam małe pytanko: Czy zna ktoś plugin lub coś podobnego, co wyłączałoby opcję publikacji artykułów dla danego użytkownika lub grupy użytkowników w J1.5?

 • Tak, w K2 można określić, jak również w J1.7

 • Jarek

  Tylko zapomniałem dodać, że takiej opcji potrzebuję po stronie administratora. Panie Pawle czy w K2 taka opcja jest dostępna?

 • Niestety nie, ale w Joomla 1.7 z pewnością można to zrobić, od panelu sie nie bawiłem, ale myślę że nowy ACL sobie i z tym poradzi.