Prowadzisz serwis internetowy, który chcesz nadal rozwijać, a już zmęczony jesteś wymianą e-mailową ze swoimi dziennikarzami? Domyślam się, że tak. Joomla! 1.5 potrafi, co prawda, do menu dodać pozycje wyślij artykuł, ale moim zdaniem daje on zbyt dużo swobody dla internautów. Jak więc sobie z tym poradzić. Od dziś już nie będziesz miał z tym problemu, masz do wyboru kilka komponentów, a w szczególności ten który dziś odnalazłem, a jest wystarczający dla większości zastosowań. A co najważniejsze jest on darmowy, wystarczy założyć konto na joomlaextensions.co.in i pobrać:
JE Story Submit – po zainstalowaniu, wejdź do komponentu wybierz sekcje i kategorie do której mają być dodawanie artykuły, następnie Zapisz. Teraz dodaj JE Story submit do dowolnego menu. Teraz internauci będą mogli napisać artykuł lub wkleić go, a ty dostaniesz go wprost do systemu CMS – oczywiście nieopublikowany, poza tym możesz nawet otrzymać e-mail o tym, iż ktoś był aktywny twórczo.
Poniżej zrzut ekranu z JE Submit, uwaga komponent należy spolszczyć, tworząc polską wersję językową bazując na site/language/english.php.

demo-maleOczywiście nie są to jedyne komponenty do tego celu, ale te powyżej znalazłem w dniu dzisiejszym tak więc news na gorąco.

p.s. Na stronie producenta odnajdziesz również JE Quotation Form – będący formularzem kontaktowym wzbogaconym o 3 dodatkowe pola nazwa firmy, telefon oraz dodaj załącznik. Poza tym pole formularza jest już bez edytora (paska narzędzi).

Ciekawym rozwiązaniem jest również CONTENT SUBMIT (www.dioscouri.com) – darmowy komponent, gdzie to administrator ustala konkretną kategorię i sekcje, do której mają być wysyłane artykuły.

Z komercyjnych rozwiązań warto wspomnieć -> Ninja Content

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji