JomSocial 1.5 – kilka porad

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Oto kilka przydatnych porad dla skryptu społecznościowego JomSocial:

 1. Jak spowodować, aby w Kunena forum wyświetlały się awatary z JomSocial?
  Należy wejść do komponentu Kunena i przejść do zakładki: Ustawienia, następnie zjechać w dół i odszukać pozycje Integracja i wybrać dla obu JomSocial.
 2. Jak przetłumaczyć pole formularza rejestracji nowego użytkownika
  w JomSocial  (domyślny ekran 2) ?
  Należy zalogować się do Joomla! – przejść do komponentu JomSocial i wybrać „Custom Profiles”, albo z panelu komponentu kliknąć na „Informacje w profilu” (w wersji PL). Teraz klikając na kolejne należy je przetłumaczyć samodzielnie. Niestety te frazy są trzymane w bazie danych, a nie plikach językowych .ini.
 3. Gdzie znajdę plik ze stopką „Powered by JomSocial” w wersji Standard?
  Za stopkę odpowiedzialna jest zawartość pliku „azrul.php” w folderze
  „components/com_community/hel pers/”. Jednakże nabywając wersję Standard – nie wolno ci jej usunąć (naruszyło by to warunki licencji), ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować do tego linku inny styl CSS (np. jaśniejszy kolor), aby nie rzucał się, aż tak bardzo w oczy. Sugeruje zatem dodać własny styl dla <div> (np. class=”stopka”). Poniżej oryginalny kod:

  //POWERED BY LINK//
  return '<div style="text-align:center;font-size:85%">
  <a title="JomSocial, Social Networking for Joomla! 1.5"
  href="http://www.jomsocial.com">Powered by JomSocial</a></div>';
 • Michal

  Kupiłem spolszczenie Państwa autorstwa do JomSocial. Wiem, że to nie ma nic wspólnego z moim problemem, ale ponieważ pracowaliście nad nim mam następujące pytanie: czemu przy rejestracji jak są wskazówki (tooltips) przy poszczególnych polach (akcja:onhover) to kodowanie jest złe przy polskich znakach?

 • Nie mam pojęcia, z pewnością programiści nie zdawali sobie z tego sprawy pisząc kod,a biorąc pod uwagę jedynie j.ang. Muszę to sprawdzić w wersji 1.6 czy nadal tak jest.

 • Remik

  Witam serdecznie.
  Mam do Was ogromną prośbę o pomoc.

  Nie mogę sobie poradzić z wyświetlaniem zdjęć w galerii:
  http://www.super-miejsca.fc.pl/index.php?option=com_community&view=photos&task=ph oto&groupid=16&albumid=14&Itemid=76#photoid=42

  http://www.super-miejsca.fc.pl/index…d=16&Itemid=76

  pokazują się tylko miniaturki.
  Nie wiem co może być nie tak.

  Za pomoc z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

 • Może aktualizacja do JS 1.6 pomoże. A tak przy okazji miałem podobny przypadek i „niestety” wyłączenie pamięci podręcznej pomogło. Spróbuj.

 • Drogi Remiku – sugerowałbym także poprawienie lub zakupienie tłumaczenia, aby ludzi nie straszyć „Displaying 4 of 4 albums” albo ” 0 Replies”

 • skorpion

  przetłumaczyłem sobie bez problemowo i wszystko było by super gdyby nie jeden mały kłopot, za nic nie mogę znaleźć plików językowych do menu gdy wejdzie sie już w swój profil, wiadomości zdjęcia filmy i cała reszta jest po angielsku gdzie te pliki się znajduja?

 • W Joomla podczas instalacji jomsocial tworzone jest osobne menu, które należy przetłumaczyć.