W dniu dzisiejszym na helion.pl ukazała się kolejna książka o Joomla! 1.5 pt.: „Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW„. Jej autorem jest Dan Rahmel – pisarz (wyd. Wrox) i praktyk – od wielu lat zajmujący się budową stron internetowych, także przy użyciu tego CMS-a. Książkę w wersji angielskojęzycznej mam już od przeszło roku, ponieważ zakupiłem ją kilka miesięcy po tym jak się ukazała na amazon (październik 2007). Niestety, polskim czytelnikom przyszło czekać na nią aż 2 lata, zanim pojawiło się jej tłumaczenie. Książkę oceniam na 4 (dobry z minusem). Z całą pewnością nawet teraz zaspokoi gusta większości początkujących czytelników.  Jednak oryginalny podtytuł „Programmer to Programmer”, moim zdaniem z lekka śmieszy po przeczytaniu całości. Można bowiem odczuć niedosyt czytając niektóre zagadnienia. Także te 2 lata w plecy zrobiło swoje (!), szczególnie kiedy będziecie czytać rozdział poświęcony rozszerzeniom. Wiadomo trochę się zmieniło, informacje się z lekka zdezaktualizowały, oczywiście na korzyść CMS Joomla!, a na niekorzyść książki.

Bardzo spodobała mi się formuła rozdziału 16 – a więc „Rzut okiem na popularne strony oparte na Joomla!” – i myślę, że nawiążę do tego sposobu prezentacji pisząc kolejną książkę w temacie Joomla!.

Tak wiem, książka nie należy do najtańszych – 79 zł bez promocji – po prostu „zaboli studencką kieszeń”. Książka w oryginalne kosztuje $29 (na amazon.com), a więc mniej więcej tyle samo co u nas. Z kolei na stronach wydawnictwa Wrox – nadal $39.99 – co jest czystym szaleństwem cenowym. Ja na pocieszenie (hihi) dodam, iż zapłaciłem na nią bodajże 100 zł, czy jakoś tak z kosztami wysyłki.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji