Dolphin 7 RC

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

dolphin-skrypt-spolecznosciowyW piątek 13-tego pojawiła się długo oczekiwana nowa wersja skryptu społecznościowego – Dolphin 7 RC (www.boonex.com). Skrypt ten opisałem również w książce, ale z tego co widać nowe wydanie niesie za sobą liczne pozytywne zmiany, zobacz demo. Z kolei jeśli interesują was szablony dla Dolphin zachęcam odwiedzić stronę: cogzideltemplates.com.

Z tego co można przeczytać na oficjalnej stronie, programiści z BoonEx szykują kolejny skrypt społecznościowy „Poseidon”, który ma być rewolucyjnym rozwiązaniem. Z pewnością docelowo zastąpi on Dolphin’a. Prace nad oprogramowaniem webowym Poseidon trwają od  2007 roku i planowane jest, aby został on tzw. „core engine” dla Dolphin 8. Przewidywana data premiery: marzec 2010.

 • Marcin

  No masz ci los… chyba przestane czytać tego bloga 😉
  Już byłem zdecydowany na JomSocial a tu redaktor „wyskakuje” z czymś takim 🙂
  W Google nie wyszperałem porównania JS vs Dolphin, może ktoś będzie tak dobry i zapoda jakiś link lub coś napisze.

 • JomSocial vs Dolphin – hmm temat ciekawy, acz – poczekajmy aż v7 będzie stabilna. A co do JS nie zapominajmy iż jest to „tylko” komponent do CMS, zaś Delfinek to system sam w sobie od początku pisany dla serwisu społecznościowego.
  Także pozostaje kwestia „zdobycia” spolszczenia, co prawda w zeszłym roku zakupiłem dla Delfinka na allegro za bodajże 60 zł, ale do 7 może okazać się zbyt „stare & kiepskie”.

 • Marcin

  W serwisach społecznościowych stawiam dopiero pierwsze kroki. Dolphin wydaje się ciekawym rozwiązaniem ale brakuje mi fachowego porównania JS vs Dolphin. Mam jeszcze trochę czasu więc poczekam, może redakcja skrobnie coś więcej o delfinku.

  Mam teraz spory zgryz…. czy poświęcić się JS czy zabrać się za Dolphin-a. hmmm…..

  Czy redaktor może zaproponować jakieś (najlepiej nasze polskie) strony, które bazują na delfinku ?

  A może ktoś już robił porównanie w cenach i komponentach pomiędzy JS a Dolphin-em ?

 • Oscar

  Dolphin – rozpowszechniany jest w kilku wersjach w tym w darmowej z notą copyright, z tego co widziałem spolszczenie nadal można nabyć (do wersji 6.1), ale kosztuje $50 – na expertzzz.com. Poza tym zapraszam na: http://www.goldenline.pl/forum/dolphin-smart-community-builder

 • Paweł

  Jeśli serwis nie ma stopki ciężko znaleźć wdrożenia, a jeśli ma to w google szukamy „Powered by Dolphin Smart Community Builder”

 • Marcin

  Dziękuje za odpowiedzi. Poświęcę ten weekend na testy i porównania.
  JS czy Dolphin… hmmm… oto jest pytanie 🙂
  A tak na marginesie, jestem ciekaw co kryje się w tej rewolucji z Posejdonem ?

 • Zapraszam na forum oraz bloga w którym rozwiązuje problemy związane z Dolphinem. Moje doświadczenie z tym skryptem jest duże więc zapraszam.

 • dolphinem zajmuję się od około roku. Sam stworzyłem mój portal. Jest fajne polskie forum dolphin na stronie http://www.dolphin-forum.pl/
  spolszczenie darmowe. Pozdrawiam!