Po pierwsze, firma jxtended.com – przygotowała nowy silnik wyszukiwania dla CMS Joomla! wzorując się na popularnych rozwiązaniach  – mowa o Finder 2.0. Jak piszą jego twórcy : „Finder 2.0 to potężny silnik wyszukiwania, który umożliwia dostęp do technologii wykorzystywanej przez największe wyszukiwarki takie jak Google ™ i Yahoo! ™. Finder 2.0 ma całkowicie przeprojektowany rdzeń silnika niż standardowy znany z Joomla! 1.5.x oferując lepsze wyniki wyszukiwania, wykorzystuje AJAX wyświetlając propozycje wyszukiwania na podstawie rzeczywistej zawartości witryny.” Przy okazji warto wspomnieć, iż dostęp do tego rozszerzenia jest płatny i wymaga jest subskrypcja na rok w cenie $50, niestety.

Po drugie, od dziś zaczynam pracę nad spolszczeniem do modułu MetaMod – który był już opisywany na łamach bloga. Rozmawiałem już w tej kwestii z twórcą aplikacji z Nowej Zelandii.

Po trzecie, dla osób – które nadal szukają informację dotyczącą spolszczenia do JomSocial – przedłużyłem aukcje na allegro.pl – więc można zakupić. Dostawa w ciągu 24h od potwierdzenia przelewu – mimo mojego urlopu.

Po czwarte, mam już potwierdzone informacje od redaktora z helion, iż w II połowie roku 2010 planowana jest premiera książki dotyczącej budowy szablonów dla Joomla! 1.5 i 1.6. Uwaga! Książka w kolorze !!

Po piąte, aktualnie w helionie trwają rozmowy nad wydaniem książki dotyczącej CMS Drupal – szukają kompetentnego polskiego autora, który będzie miał czas na napisanie w/w pozycji. Jest więc szansa na nowy tytuł w dziale CMS jeszcze w 2010 roku.

Po szóste i ostatnie, hihi, cały czas rośnie liczba dodatkowych rozszerzeń pisanych na potrzeby JomSocial – ich pełną listę wraz z cenami możesz prześledzić na stronie: www.cmsmarket.com/extensions-directory/extension+specific/jomsocial. Niektóre z nich są bardzo ciekawe jak te do batalii fotek – czyli które lepsze foto lub opcja dodawania plików (załączników) przez użytkowników serwisu społecznościowego.  Ceny od $6 do $60.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji