Reklamy bywają różne, jedne lepsze drugie gorsze. Najgorsze są jednak formy nachalne, co więc zrobić, aby dodać określoną ofertę w najmniej inwazyjnym, ale widocznym miejscu na naszej stronie www. Odpowiedz nasuwa się sama – dać ją w rogu strony. Fachowo to rozwiązanie nosi określenie: Expand Corner. Jest to interaktywna reklama graficzna umieszczana w górnej, na ogół prawej części strony w formie zagiętego rogu strony. Po najechaniu na nią kursorem myszy „rozwija się” do większego rozmiaru imitując efekt odsłoniętej strony książki. Z darmowych rozwiązań można wybierać spośród kilku dostępnych:

  1. Corner Page Peel (www.floridahostweb.com) – spójrzcie w górny prawy róg strony. Moduł umożliwia dodawanie pojedynczych reklam jak i całych kampanii korzystając z komponentu reklamowego wbudowanego w Joomla!. Moduł się waliduje, czyli spełnia wymogi W3C. Co ciekawe i ważne za razem wyświetla on „tylko” rozszerzenia .jpg, ale bez problemu można dać inny plik graficzny oraz animacje .swf – tylko wcześniej należy zmienić jej rozszerzenie na „.jpg” i powinno działać. Najnowsza wersja modułu pochodzi z listopada 2009 – czyli świeżynka.
  2. Page Peel Banner (templateplazza.com/pagepeel-banner) – jak to mówią, stary i dobry. Obsluguje tylko: .jpg i .swf – akurat tu nie trzeba „kombinować”  z animacjami. Opcja odbicia na zagięciu – ot taki bajer. Także wspiera komponent banery z joomla!. Ostatnia aktualizacja modułu listopad 2008 rok. Używałem jakiś czas temu i było okey, ale chyba bardziej skłaniał bym się teraz ku (1) lub (3).
  3. Sexy Page Peel (joomlahackers.net) – czyli w wolnym tłumaczeniu „seksowne zagięcie strony” i rzeczywiście tak jest, aczkowiek przymiotnik jest z lekka naciągany. Co ciekawe moduł nie wykorzystuje flash’a ani innych „cudownych” metod, jak zachwalają go jego twórcy po prostu jQuery – bezkonfliktowe w dodatku. Demo wygląda po prostu dobrze, do tego zgodność z W3C + kompatybilność z przeglądarkami IE6, IE7, IE8, FireFox, Safari, Chrome oraz Opera.
  4. Be Involved (ideal.fok.com.br) – paseczek w rogu strony, do wyboru kilka lub można dać swój.

p.s. Przy okazji na stronie demo – 3 opisanego przeze mnie modułu wykorzystano jeden z nowszych szablonów od YooTheme.com -> Mellow.

p.s. II – poprawiłem linki, dzięki.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji