Backdrop to fork Drupala 7 stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie developerów, którzy nie potrafili pogodzić się z rewolucją jaką wprowadził Drupal 8. Pomimo śladowego zainteresowania autorzy Backdrop CMS nie składają broni i robią swoją robotę, którą można streścić w kilku punktach:

  • Pozostajemy w zgodności wstecznej z Drupal 7 i włączamy do swojego produktu wszystkie poprawki jakie do niego wychodzą,
  • Bierzemy najlepsze moduły do Drupal 7 i włączamy je do naszej „dystrybucji” ogłaszając to jako kolejna wersja,
  • Marketingowo pozycjonujemy się jako „taki WordPress bazujący na Drupalu 7”.

Przyznam, że nie wgłębiałem się jak dużo autorzy Backdropa dają od siebie i czy ich produkt to zwyczajna (trochę zakamuflowana) dystrybucja Drupala 7 czy może coś jeszcze udoskonalają przed opakowaniem tego jako kolejna edycja ich systemu. Może tak, może nie natomiast i tak jestem zaskoczony że brną w to tyle lat i wersji. Stąd, trochę w hołdzie dla nich, ta notka.

Zatem – prezentujemy Wam dziś wersję 1.9 systemu, który zawiera całą listę nowych rzeczy, z których dla użytkownika końcowego liczy się tak naprawdę jeden ficzer – zarządzanie plikami. Wow, co za niesamowity postęp! Niestety prawdopodobnie nikogo nie rusza ponieważ:

  • nie będzie w najbliższej przyszłości lepszy od WordPressa (bo nie ma takiego sztabu ludzi pracującego nad UX i funkcjonalnościami)
  • nie będzie niczym więcej niż dystrybucją Drupal 7, udającą osobny system, taką ciekawostką
  • całkiem prawdopodobne, że za kilka lat (kiedy Drupal 7 przestanie być łatany) stanie się rozwiązaniem znaczniej mniej bezpiecznym (brak łatek bezpieczeństwa jakie obecnie dostaje „gratisowo” z Drupala 7)
  • nad jego rozwojem pracuje garstka ludzi.

Naprawdę nie wiem po co oni to ciągną… :).

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji