Z całą pewnością każdy z nas staje kiedyś przed wyborem co zrobić kiedy potrzebujesz szablonu o ściśle określonym układzie, przy założeniu że z dopasowaniem wyglądu sobie poradzisz. Masz wtedy do wyboru 3 ścieżki:

  1. Napisać wszystko od zera – czasochłonne i nieekonomiczne.
  2. Skorzystać z kreatorów on-line (dla Joomla!)  lub specjalnych programów np. Artisteer – rozwiązanie lepsze od (1) ale mające dużo ograniczeń. W szczególności moja „zabawa” z Artisteer wykazała, że idea sama w sobie słuszna, ale jeszcze daleka droga do doskonałości. Z pewnością jednak dla wielu osób ów program wystarczy.
  3. Zmodyfikować inny gotowy szablon – tu okazało się wczoraj, że najczęściej szablony tzw. lightowe zrobione przez profesjonalne firmy to jedyny ratunek kiedy mamy mało czasu. Osobiście zachwyciłem się ponownie darmowym szablonem dla Joomla! 1.5 od RocketTheme – AfterBurner – który po około 1 godzinie wyglądał już niemalże tak jak chciałem. Jego niewątpliwą zaletą jest duża ilość pozycji modułów, kilka motywów i lekkość w postaci prostych oraz czytelnych styli CSS + jednego obrazka .png. Wystarczy zatem prosty edytor, cierpliwość i …. dajemy czadu.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji