Acquia to firma oferująca konsulting i wdrażanie kompleksowych rozwiązań bazujących na Drupalu. Jej założycielem jest Dries Buytaert, który jest też twórcą i liderem projektu Drupal.

Gartner regularnie obserwuje i bada różne obszary nowych technologii a publikowane co roku raporty stały się jednym z ważniejszych „papierków lakmusowych” wielu rynków, w tym WCM (Web Content Management – czyli poniekąd rozwiązań klasy CMS ale dla dużych organizacji). Osoby mające wybrać jedno z wielu obecnych na nim rozwiązań mają dzięki niemu ułatwione zadanie i mogą wpisać obecne tam firmy na „krótka listę” partnerów, z którymi na pewno warto nawiązać bliższą znajomość.

Obecność Acquia w „jedynym słusznym” kwadracie (prawy górny) dowodzi, że Gartner docenia ofertę Acquia i wymienia ją jednym tchem z takimi graczami jak IBM, Oracle, HP czy Adobe i Sitecore. Jest to o tyle ważne, że pokazuje innym firmom, że warto wiązać się z Drupalem na dłużej i nie jest to produkt tak niszowy czy egzotyczny jak niektórzy uważają.

Raport można pobrać rejestrując się na stronie Acquia. Warto poczytać jak widzą rynek WCM analitycy patrzący nań z punktu widzenia dużych firm, organizacji, korporacji.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji