W dniu wczorajszym publicznie został zaprezentowany SP Page Builder (joomshaper.com), to komponent dla Joomla 3.3+ który może wielu z nas ułatwić pracę nad widokami – układem treści w Joomla. Niniejsze rozwiązanie pozwala „objeść-zastąpić” typowy układ modułów oraz potrzebę instalowania nowych. sp-page-builder-alpha-joomla3Osoby, które do tej pory miały do czynienia z WordPress’owym pluginem Visual Composer, będzą wiedziały od razu w czym rzecz. Idea działania jest następująca:

  1. W komponencie SP Page Builder tworzysz nową stronę-widok (może ich być nieskończenie wiele).
  2. Dodajesz tytuł „porządkowy”, aby ułatwić sobie potem zarządzanie stronami.
  3. Za pomocą dostępnych opcji dodajesz nowe wiersze i kolumny.
  4. Korzystając z „plusika” po najechaniu na blok dodajesz nowy element (addon) – do wyboru masz 14 w wersji darmowej lub 50+ w wersji Pro funkcjonalnych dodatków. Chodzi mianowicie o takie elementy jak : Tabs, Accordions, Przyciski, Ikony, Carousel, Video, Blok tekstowy, Blok recenzji, czy wreszcie po prostu moduł z zasobów Joomla.
  5. Definiujesz ustawienia dodatku – dodając treść, własna klasę CSS, atrybuty w tym kolory, kolejność. Na koniec zapisujesz zmiany.
  6. Teraz korzystając z opcji 'View Page’ możesz podglądnąć efekt końcowy. Jeśli uznasz, że jesteś zadowolony możesz opublikować tą stronę dodając ją do menu.

Film

Ponieważ został zbudowany jako komponent, to rozszerzenie jest praktycznie niezależne od szablonu (jaki używasz), zatem sprawdzi się on w szablonie opartym na frameworku (T3, Warp, Helix), jak i szablonie zbudowanym od podstaw przez kogoś. Na razie komponent jest dostępny w wersji testowej Alpha. Ale już wkrótce pojawi się wersja Beta i ostatecznie Stabilna. Zapraszamy do testowania, do pobrania oczywiście ze strony developera joomshaper.com (zakładka SP Page Builder).

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji