Sytuacja następująca prowadzisz serwis informacyjny na Joomla 1.5, a twoją „siłą” są informacje zbierane od mieszkańców danego obszaru np. dzielnicy. Jak zrobić, aby uniknąć drogi e-mailowej w celu zdobywania nowych wiadomości. Do tego celu możesz:

  • wykorzystać standardowy komponent Joomla! (dostępny z poziomu wybranego Menu): Projektant pozycji menu -> Utwórz -> Artykuły -> Wyślij artykuł.
  • innym wyjściem jest skorzystanie z darmowego komponentu produkcji Wietnamskiej o prostej nazwie wdtech submit content (Http://wdtech.net/home/download.html). Mirror #1 ,Link #2:  com_wdsubmit_v1.5.1-PL, Mirror #3:
  • Spolszczenie również jest dostępne (części frontowej), ponieważ je wykonałem i przesłałem do producenta-programisty odpowiedzialnego za ten projekt. Nie sądziłem, że tak szybko poprawi też kilka zauważonych przeze mnie błędów, które nieco utrudniały pracę komponentu. Instalacja komponentu jest prosta, następnie trzeba ręcznie skopiować pobrany plik językowy do folderu components/com_wdsubmit/language, następnie w konfiguracji komponentu w ostatniej zakładce wybrać język ojczysty: polish.php. Po dodaniu komponentu do menu dajesz możliwość dodawania artykułów przez wszystkich lub/i zarejestrowanych użytkowników. Zaleca się dobre ustawienie konfiguracji, tak aby uniemożliwić „oszołomom i spamerom” automatyczne publikowanie czego im się podoba.
    Dzięki opcjom konfiguracyjnym (patrz rysunek poniżej) masz wpływ na to co widzą Twoi redaktorzy, czy mogą dodawać zdjęcia ( i jakie), czy też nie. Czy chcesz dostawać powiadomienie na e-mail o nowych artykułach etc.

com-wd-submit

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji