Daj im możliwość dodawania artykułów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Sytuacja następująca prowadzisz serwis informacyjny na Joomla 1.5, a twoją „siłą” są informacje zbierane od mieszkańców danego obszaru np. dzielnicy. Jak zrobić, aby uniknąć drogi e-mailowej w celu zdobywania nowych wiadomości. Do tego celu możesz:

 • wykorzystać standardowy komponent Joomla! (dostępny z poziomu wybranego Menu): Projektant pozycji menu -> Utwórz -> Artykuły -> Wyślij artykuł.
 • innym wyjściem jest skorzystanie z darmowego komponentu produkcji Wietnamskiej o prostej nazwie wdtech submit content (Http://wdtech.net/home/download.html). Mirror #1 ,Link #2:  com_wdsubmit_v1.5.1-PL, Mirror #3:
 • Spolszczenie również jest dostępne (części frontowej), ponieważ je wykonałem i przesłałem do producenta-programisty odpowiedzialnego za ten projekt. Nie sądziłem, że tak szybko poprawi też kilka zauważonych przeze mnie błędów, które nieco utrudniały pracę komponentu. Instalacja komponentu jest prosta, następnie trzeba ręcznie skopiować pobrany plik językowy do folderu components/com_wdsubmit/language, następnie w konfiguracji komponentu w ostatniej zakładce wybrać język ojczysty: polish.php. Po dodaniu komponentu do menu dajesz możliwość dodawania artykułów przez wszystkich lub/i zarejestrowanych użytkowników. Zaleca się dobre ustawienie konfiguracji, tak aby uniemożliwić „oszołomom i spamerom” automatyczne publikowanie czego im się podoba.
  Dzięki opcjom konfiguracyjnym (patrz rysunek poniżej) masz wpływ na to co widzą Twoi redaktorzy, czy mogą dodawać zdjęcia ( i jakie), czy też nie. Czy chcesz dostawać powiadomienie na e-mail o nowych artykułach etc.

com-wd-submit

 • Kasia

  mam pewein problem z tym standardowym komponent em Joomla! (dostępny z poziomu wybranego Menu): Projektant pozycji menu -> Utwórz -> Artykuły -> Wyślij artykuł.

  otóż zakładam pozycję menu jednak nie pojawia sie tam żaden formularz, n ie wiem gdzie mogę cokolwiek konfigurować. Proszę o pomoc

 • Problem zapewne tkwi w tym, że ów formularz i co za tym idzie możliwość mają jedynie zalogowani w twoim serwisie internauci. Czyli jeśli chcesz, aby tylko oni mogli dodawać artykuły (czyt. proponować) wtedy musisz na stronie dać okno (moduł) logowania.

 • Witam wszystkich.Pisze ponieważ mam problem z komponentem wdtech mianowicie po zainstalowaniu komponentu i jakiekolwiek próbie napisania artykułu i po zapisaniu go pojawia się czysta strona przeglądarki i nic sie nie dzieje.Czy ktoś mógłby napisać co robie żle i jak dokładnie skofigurować ten komponent.Z góry dzieki za pomoc

 • Witam, czy jest taka możliwość przy pomocy K2? Proszę o podpowiedź jak to uczynić korzystając z K2?

 • jedrzej

  Witam

  Walczę z tym od kilku dni i nie wiem gdzie się z tym zgłośić.

  Szukam modułu gdzie każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł dodać artykuł w przystepny sposób. Zainstalowałem wdtech niestety przy dodaniu zdjęcia nie wyświetla się w artykule. Czy mogę liczyć na czyjąś pomoc??>??

 • Jędrzej

  Aplikacja spoko. Problem mam dodawanie z grafiką.

 • Kuba

  Witam

  Komponent jest niedopracowany, ale mimo wszystko może być bardzo przydatny. Trzeba go tylko odpowiednio podrasować 🙂

  Szło mi całkiem nieźle, ale Spotkałem problem, z którym nie mogę sobie poradzić, a mianowicie problem z polem FULL NAME lub inaczej Pełne Nazwisko…
  Chciałbym żeby najlepiej to pole nie było wyświetlane, tylko żeby autorem był po prostu użytkownik dodający. Joomla widzi to po prostu jako inną nazwę autora, więc teoretycznie wystarczyło by nic nie podawać, ale jest ono dodatkowo wstawione jako wymagane, czyli nie można nic w nim nie podać bo wywala popupa, z prośbą o podanie. Czy wie ktoś jak usunąć to pole oraz zabezpieczenie przed zostawieniem go pustym.

 • Irek

  Witam serdecznie!
  ja również mam problem z grafiką nie wczytuje mi żadnych obrazków a wszystko jest ustawione poprawnie od katalogu a na prawach dostępu kończąc nie wiem co dalej, bardzo proszę o jakąś podpowiedź dziękuję i pozdrawiam