joomla_Globe-szablony-producenciOdpowiedź wydaje się prosta tylko z pozoru. Na oficjalnej stronie  joomla.org w sekcji zatwierdzeni (certyfikowani?) twórcy szablonów znajdują się 43 firmy (sprawdź samodzielnie ich listę). Sęk w tym, że osób prywatnych i firm tworzących szablony dla CMS Joomla jest znacznie więcej. Jednak z uwagi na zmianę polityki publikacji tego typu informacji o firmach – wynika to, że nie wszyscy ci pozostali twórcy trafili na tą listę. Ilu ich zatem jest ? Szacuje, że około drugie tyle (czyli ~80 firm). Zaś pojedynczych developerów – po prostu trudno, albo wręcz nie sposób policzyć.Wracając jednak do naszej listy oficjalnych developerów pochodzą oni z najróżniejszych krajów – m.in. począwszy od obszaru Europy, w tym Polski, Bułgarii, Belgi, Niemiec, Włoch, poprzez Irlandię, UK, Ukrainę, rozległe USA, Indie, czy azjatyckie Wietnam, Filipiny, Bangladesz, a skończywszy na jakże odległej dla nas Australii.

Myślę, ba nawet wiem, że fanów (użytkowników) Joomla! można znaleźć chyba w każdym zakątku globu, a profesjonalnych, w znaczeniu żyjących z tworzenia szablonów, niemalże w każdym większym kraju.

Czy każdy ma szansę odnieść sukces? Jest to jednak kwestia założona, w której skład wchodzą takie czynniki, jak m.in. jakość, cena, marketing. Oraz co tu nie ukrywać silna konkurencja, która powoduje, że słabsi gracze odpadają – albo muszą zmieniać strategie działania.

 

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji