Jak widać autor Phoca Gallery, Download, Maps i jeszcze wielu innych komponentów dla Joomla! nie próżnuje. Tym razem przygotował rozszerzenie – Phoca Commander (phoca.cz), które z powodzeniem może zastąpić menedżera plików, jakim jest AceFTP, OSE File Manager, czy niezwykle popularny eXtplorer – który ostatnio stał się piętą achillesową wielu stron.


Phoca Commander dla Joomla! 3.x

Phoca Commander będący również menedżerem plików z wyglądu przypomina jego windowsowego, (nadal) popularnego odpowiednika  Total Commander. Komponent dla Joomla! 3.x daje administratorowi tego CMS możliwość sprawnej i wygodnej pracy z zawartością dwóch folderów jednocześnie, oferując przy tym bogaty zestaw narzędzi do zarządzania plikami i folderami, tym w opcje:  zmiany atrybutów, rozpakowywania archiwów ZIP, TAR, podgląd czy edycje plików. Dostępne opcje, tj.  skróty klawiszowe oraz opcja przesuwania elementów (drag’n’drop), w znaczny sposób ułatwiają pracę i pozwalają zaoszczędzić cenny czas użytkownika.


Na razie bezpłatnie dostępna jest wersja Beta – wszyscy liczymy, że wkrótce pojawi się wersja stabilna.

Ale pamiętajmy, że tego typu narzędzia w rękach „szaleńca” lub „eksperymentatora” mogą doprowadzić,  do uszkodzenia strony www. Na szczęście nie dostaje ono dostępu do bazy danych, a pliki można nadpisać z czystej instalacji, ale i tak radzę korzystać z tego typu narzędzi odpowiedzialnie i udostępniać tylko tym użytkownikom, którym faktycznie jest to niezbędne.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji