Już po raz drugi polska społeczność Joomla! mogła spotykać się w tak licznym gronie twórców i administratorów stron internetowych i innych dziedzin związanych z Internetem na Joomla!Day. Tym razem spotkanie miało miejsce w Łodzi, mieście niegdyś słynącym z m.in. przemysłu filmowego. Przez dwa dni 5 i 6 października ponad 150 osób miało okazje czerpać z wiedzę i doświadczenie od 30 prezenterów, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali aż 33 prezentacji, prezentowanych jednocześnie w 3 salach.

Dla wielu osób spośród przybyłego grona była to pierwsza taka okazja, aby na żywo zobaczyć i usłyszeć co mają do powiedzenia twórcy ich ulubionych szablonów, rozszerzeń, czy spotkać aż dwóch autorów książek o Joomla.

W tym roku naszym gościem honorowym, jak i oczywiście prelegentem w obu dniach J!Day był Ofer Cohen, członek Zarządu OSM, tłumacz Joomla! oraz organizator JoomlaDay w Izraelu.

Wydarzenie było podzielone na dwa tematyczne dni, Dzień biznesu – który wypełniały prezentacje na temat:

  • praktycznych aspektów korzystania z systemu Joomla! w budowaniu oraz dostosowaniu  witryn do potrzeb klientów,
  • doświadczeń z zakresu zarządzania projektami,
  • planowania, kodowania, testowania i wykorzystania opinii użytkowników dla rozwoju oferowanych rozwiązań,
  • problemów działalności gospodarczej na rynku produktów, usług i świadczeń informatycznych, webmasterskich, szkoleniowych związanych z Joomla!.

W tym dniu pracownicy Gavick Pro (sponsor platynowy) zaprezentowali, aż trzy prezentacje tematyczne: opowiedzieli o Gavern Framework i jego dalszych planach rozwojowych, możliwościach modułu News Show Pro GK5 oraz o świadczeniu supportu dla klientów. Wszystkie te wystąpienia cieszyły się dużym powodzeniem.

Aby uatrakcyjnić wykłady, dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody (worki z gadżetami, kupony rabatowe, naklejki, smyczne i długopisy).

Dzień kolejny, nazwany przez (nas) organizatorów Dniem Społeczności, tym razem rozpocząłem ja, powiedziałem  kilka słów o tym jak bardzo Joomla jest popularna i co się na to składa. Pokazałem jak ludzie zarabiają na tym CMS oraz o nowościach wprowadzonych w Joomla 3.2.
W ostatnim dniu nasi prelegenci dzielili się ze słuchaczami wiedzą „z pierwszej ręki” m.in. na temat dobrych praktyk w budowaniu i prowadzeniu witryn opartych na Joomla!,Ÿ problemów w zakresie doboru, przydatności i konfiguracji wybranych rozszerzeń Joomla!, bezpieczeństwa i automatycznych kopii zapasowych,  jak również pozycjonowania stron opartych na tym CMS.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i możliwość zaprezentowania oraz omówienia różnych zagadnień, które jak myślimy, pomogą nam wszytskim dalej się rozwijać, tworzyć jeszcze lepsze szablony i świadczyć support dla naszych klientów na jeszcze wyższym poziomie. Do zobaczenia za rok  :)

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji