W weekend 13-14 kwietnia już po raz drugi we Wrocławiu odbędzie się konferencja DrupalCamp. Inicjatywa ta organizowana jest z myślą o polskiej społeczności zainteresowanej platformą Drupal – zarówno programistów, jak i studentów czy przedsiębiorców. Pierwsza edycja zgromadziła ponad setkę osób uczestniczących w licznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez 11 prelegentów. W tym roku swój udział zapowiedziało wielu specjalistów z kraju i zagranicy.

Gośćmi specjalnymi i jednocześnie prelegentami będą:

– Steve Purkiss – dyrektor DrupalAssociation i założyciel http://drop.coop kooperatywy specjalistów od Platformy Drupal. Poprowadzi wykład o społeczności Platformy Drupal, Drupal Association i ich wpływie na biznes.
– Jakob Persson, http://www.jakob-persson.com/, ze Szwecji przyleci do nas współzałożyciel Node One, ma dla nas cztery propozycje sesji, dotyczące zarówno użyteczności aplikacji, kodu jak i strony biznesowej.
– Maciej Zgadzaj z Commerce Guys – opowie o dystrybucji Drupal Commerce Kickstarter 2.
– Michał Pękała – obecnie Product Manager w ZnanyLekarz.pl, tak jak w zeszłym roku wprowadzi w świat niebieskiej kropli mniej zaawansowane osoby.
Wszyscy zainteresowani wygłoszeniem prelekcji na wybrany przez siebie temat mogą zgłosić swoją propozycję na stronie http://dcwroc.pl. Dotychczas zgłoszono już ponad 20 sesji.

Konferencja organizowana jest wspólnie z Fundacją Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Podobnie, jak w zeszłym roku odbędzie się w Auli Politechniki Wrocławskiej (ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27). Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://dcwroc.pl.

Głównymi sponsorami wydarzenia są Omega8.cc, SEMtec, InternetDevels, Media Regionalne oraz Fingo.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji