jom socialWiele osób mnie pyta czy warto przesiadać się na nową wersje komponentu JomSocial 2.6 (jomsocial.com), skoro ich stara wersja działa poprawnie. Otóż odpowiedź nie jest prosta, ponieważ z jednej strony to lepsza jakość i oferuje większe bezpieczeństwo, gdyż poprawiono wiele błędów, nie mówiąc już o nowych funkcjonalnościach. Ale z drugiej strony to koszt odnowienia członkostwa (lub zakupu) oraz żmudny proces dopasowywania –  jeśli średnio lub mocno poprawiałeś szablon jomsocial-owy poprzedniej edycji. Jeśli jednak używasz wersji 2.2 lub starszej, mocno sugeruje zainteresować się aktualizacją rozszerzenia.

Aby jednak nie kupować kota w worku  możesz pobrać sobie, co prawda testową, ale w pełni działającą wersje JomSocial i to zupełnie bezpłatnie ze strony  developers.jomsocial.com, abyś  jednak długo nie szukał podaje linki bezpośrednie do wersji standard: beta3 /wersja RC1 / i najnowsza RC3 .  Pobierz, rozpakuj pakiet (!) i zainstaluj u siebie komponent, a następnie potrzebne Ci moduły i dodatki. Pamiętaj, że komponent oprócz Joomal 1.5 lub Joomla 2.5 – wymaga dobrego serwer, gdyż w innym przypadku poczęstuje cię informacją o błędach.

Sprawdź, czy w ogóle podoba ci się  kierunek zmian obrany przez jego twórców. Proszę mieć na względzie, że za darmo udostępniono tylko niniejszą wersje testową bez wsparcia – także pewne rzeczy mogą nie do końca idealnie działać w porównaniu do aktualnie dostępnej stabilnej wersji JomSocial 2.6.1 – pełna lista zmian.

Co się tyczy spolszczenia, dzięki kilku zaprzyjaźnionym użytkownikom (przy okazji beta-testerom) udało się wyłapać kilka irytujących błędów oraz brakujących fraz, które zostały „cichaczem” wprowadzone w nowych plikach językowych. Ostatnia aktualizacja PL-ki dla JomSocial 2.6 pochodzi z 8 maja 2012.  Bieżąca wersja tłumaczenia jest już bardzo przyzwoita i obejmuje bowiem najnowszą wersje JS. Jeśli potrzebujesz spolszczenia tylko do starszej wersji napisz, rabat nawet do 50% bieżącej ceny, zbliżony (40%)  rabat w przypadku odnowienia subskrypcji na spolszczenie.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji