JomSocial 2.6 – komponent społecznościowy – linki do pobrania (aktualizacja)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

jom socialWiele osób mnie pyta czy warto przesiadać się na nową wersje komponentu JomSocial 2.6 (jomsocial.com), skoro ich stara wersja działa poprawnie. Otóż odpowiedź nie jest prosta, ponieważ z jednej strony to lepsza jakość i oferuje większe bezpieczeństwo, gdyż poprawiono wiele błędów, nie mówiąc już o nowych funkcjonalnościach. Ale z drugiej strony to koszt odnowienia członkostwa (lub zakupu) oraz żmudny proces dopasowywania –  jeśli średnio lub mocno poprawiałeś szablon jomsocial-owy poprzedniej edycji. Jeśli jednak używasz wersji 2.2 lub starszej, mocno sugeruje zainteresować się aktualizacją rozszerzenia.

Aby jednak nie kupować kota w worku  możesz pobrać sobie, co prawda testową, ale w pełni działającą wersje JomSocial i to zupełnie bezpłatnie ze strony  developers.jomsocial.com, abyś  jednak długo nie szukał podaje linki bezpośrednie do wersji standard: beta3 /wersja RC1 / i najnowsza RC3 .  Pobierz, rozpakuj pakiet (!) i zainstaluj u siebie komponent, a następnie potrzebne Ci moduły i dodatki. Pamiętaj, że komponent oprócz Joomal 1.5 lub Joomla 2.5 – wymaga dobrego serwer, gdyż w innym przypadku poczęstuje cię informacją o błędach.

Sprawdź, czy w ogóle podoba ci się  kierunek zmian obrany przez jego twórców. Proszę mieć na względzie, że za darmo udostępniono tylko niniejszą wersje testową bez wsparcia – także pewne rzeczy mogą nie do końca idealnie działać w porównaniu do aktualnie dostępnej stabilnej wersji JomSocial 2.6.1 – pełna lista zmian.

Co się tyczy spolszczenia, dzięki kilku zaprzyjaźnionym użytkownikom (przy okazji beta-testerom) udało się wyłapać kilka irytujących błędów oraz brakujących fraz, które zostały „cichaczem” wprowadzone w nowych plikach językowych. Ostatnia aktualizacja PL-ki dla JomSocial 2.6 pochodzi z 8 maja 2012.  Bieżąca wersja tłumaczenia jest już bardzo przyzwoita i obejmuje bowiem najnowszą wersje JS. Jeśli potrzebujesz spolszczenia tylko do starszej wersji napisz, rabat nawet do 50% bieżącej ceny, zbliżony (40%)  rabat w przypadku odnowienia subskrypcji na spolszczenie.

 • Adam

  Oczywiście pewnie zaraz zostanę zrugany, że znowu się czepiam. Ba, pojawią się nawet sugestie, że skoro taki mądry jestem, czemu sam nie zabiorę się za tłumaczenie?
  Otóż uważam, że jeżeli „Spolszczenie JomSocial” jest przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży, to troska o to, aby sprzedawany towar był bez wad leżeć powinna po stronie sprzedającego (w tym przypadku jest nim sam „tłumacz”), a nie jego klienta.
  Jeżeli jest inaczej, to sytuacja zaczyna przybierać postać groteski, bo wygląda tak samo jak np. kupno nowego samochodu, który zaraz po zakupieniu trzeba poddać naprawie 🙂

 • Odpowiem tak, nawet najlepsze produkty mają drobne braki. Podobnie jak przytaczane przez pana w przykładzie samochody. Nikt nie zmusza jednak pana do zakupu, zgodnie z zasadą „nie ufasz innym – zrób sam”. Staram się jednak, aby aktualizacje i poprawki PL były częste (czasem kilka razy w tygodniu) przez poprawiane są błędy, zgodnie z sugestiami, jak i własnymi odczuciami. Niestety Twórcy JomSocial wcale nam tłumaczom zadanie nie ułatwiają mówię to z perspektywy tłumaczenia tego komponentu od przeszło 2 lat.

 • Marcin

  Czesc, kiedy się pojawi tłumaczenie jomsocial w wersji 2.6.2?

  Pozdrawiam,
  Marcin

 • Jest dostępne od momentu ukazania się JS 2.6.2, zmian było dosłownie kilka.

 • HaKsiu

  Mam pytanie, a dokładniej czy można legalnie korzystać z wersji 2.6 RC3 bez aktualnego konta (nie opłaconego konta) w jomsocial, dawniej miałem opłacone lecz teraz mam mało kasy aby przedłużyć je .

 • Wydaje się, że tak skoro było dostępne bezpłatnie dla wszystkich chętnych.