Studio developerskie GavickPro (Joomla!) zmienia stronę i system wsparcia

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Z pewnością zaciekawi, a niektórych zadowoli fakt, iż redesign obejmie w najbliższych dniach stronę http://www.gavick.com/ – patrząc chociażby na konkurencje widać, było że już z lekka layout odstawał od trendów. Dlatego też zespół grafików od jakiegoś już czasu przygotowywał nową wersje szablonu. Jak można przeczytać na oficjalnej witrynie w dniach 04 – 06.12.2010 mogą wystąpić chwilowe trudności właśnie związane z „malowaniem” i nie tylko. Z utęsknieniem czekam, czym pozytywnym ta znana firma, mnie ( i oczywiście was) zaskoczy.

Jak pewnie część z czytelników bloga zauważyła, pisałem już o firmie GavickPro (gavick.com) kilkukrotnie w nawiązaniu do szablonów. A w szczególności Gamebox i Finanse. Pierwszy z nich okazał się bardzo fajny jeśli ktoś planował stworzenie strony o grach lub wybranej grze. Drugi opisywałem we wpisach z serii „Być jak money.pl” oraz na łamach mojej książki o szablonach (strona 43-44).

Zespół Gavicka jest produktywny, w roku 2009 wypuścił 12 nowych szablonów oraz kilka bardzo ciekawych modułów. Rok bieżący do chwili obecnej to 10 nowych szablonów, aktualizacje w poprzednich oraz poprawki w modułach. Z czasem jak widać, czym więcej nowych szablonów, tym więcej się wymaga od zespołu, nie tylko w/w. Bowiem muszą się oni skupiać nie tylko na nowych produkcjach, ale także pamiętać o starych. Już nie mówiąc o aktualizacji pakietów typu QuickStart.

Rok 2010 upłynął od lekkiego szaleństwa dzięki rozpropagowaniu takich komponentów jak : K2, Jcomments czy JomSocial. Po które sięgały niemalże wszystkie firmy produkujące szablony. Do tego doszedł jeszcze raczkujący komponent sklepowy RedShop. Myślałem, że w końcu z dominującej pozycji spadnie VirtueMart, jednakże system obrobił się w ostatniej chwili wypuszczając wersje beta po długiej przerwie.

Wiem, że nie czas jeszcze na podsumowania, ale szaleństwo objęło także JED, mamy już ponad 6 tysięcy rozszerzeń, inne CMS mogą nam tylko pozazdrościć i z lekka się pośmiać, że trzeba mieć doktorat, aby umieć się poruszać w tym gąszczu.

O firmie Gavick, a więc produkcie krajowym, bo wychodzę z założenia, że „Cudze chwalicie, a swego nie znacie” – przeczytacie jeszcze nie raz na łamach tego bloga. Chętnie wysłucham waszych żali i pochwał.

 • Clintonix

  Gavick to naprawdę bardzo dobry zespół.Korzystam z ich usług już od dwóch lat i myślę że jeszcze będziemy długo współpracować.

 • Osobiście obserwuję poczynania Gavicka od samego początku i produkty tej firmy kilka razy dosłownie zwaliły mnie z krzesła.

  Poza tym, że robią świetne templatki, to oddali społeczności świetne rozszerzenia np. rotator newsów, świetną alternatywę dla płatnego produktu JoomlaWorks swego czasu.

  Gavick szybko dołączył do topowych klubów templatkowych na świecie. Mam nadzieję, że jeszcze zaskoczą a nawet zaszokują. Wierzę w ten zespół i wiele razy to podkreślałem, że ich podziwiam.

 • grafik

  Totalna beznadzieja. Nowa strona to tak na prawdę nowy obrazek. Wracając do samej twórczości. Błędny kod, wiele konfliktów skryptów. Niejednokrotnie brak możliwości edycji po stronie zaplecza. Na dodatek T3 Framework. Największa pomyłka tak jak i reszta frameworków dla Joomli.

 • Marcin

  Nowa strona gavicka wyglada teraz niesamowicie. Poprzednia byla okropna. Co do Virtuemarta to wymaga chyba napisania od nowa.

 • jassiek

  Templatki są super, chociaż ja od 3 dni kombinuję w gk_twn gdzie mam wstawić kody statystyk i za Chiny nic mi nie wychodzi.
  Kiedyś bez problemu można było wstawić do pliku index, a teraz to już sam nie wiem gdzie i jak 🙁