strona MGDziś kolejny zestaw doniesień o ciekawych opisach wdrożeń jakie pojawiły się ostatnio na stronie Drupal.org. Warto przejrzeć bo często znajdziemy tam konkretne przepisy na pewne dość nietypowe funkcjonalności.

Przykłady z zagranicy już za moment zacznę jednak o najnowszym sukcesie kropelki na polskim podwórku. Otóż e-solutions (m.in. właściciel drupal.pl), pod wodzą Pawła Gawłowskiego, wdrożyła stronę www.mg.gov.pl, czyli serwis Ministra Gospodarki. Obok zwodowali jeszcze BIP i intranet dla tegoż resortu. Gratulujemy i twórcom (sukcesu) i przedstawicielom rządu (za odwagę w promowaniu otwartych rozwiązań i za porównywanie się do Białego Domu – chyba lepiej równać do lepszych)

Pod adresem http://drupal.org/node/776740 znajdziemy opis wdrożenia Drupala dla głównej strony wydawnictwa PACKT, którego książki pewnie macie na półkach (zupełnie przy okazji – właśnie wyszła „E-commerce with Ubercart 2.0„, czyli biblia dla chcących uruchomić witrynę ze zintegrowanym z Drupalem sklepem). Szkoda tylko, że opis wdrożenia jest niezbyt szczegółowy.

Nieco lepiej opisano wdrożenie bookteller.com, strony z płatnym dostępem do animowanych historyjek dla dzieci. Ciekawy serwis, ładna szata graficzna, trudne wyzwania – polecam lekturę.

Dla miłośników serwisów z materiałami wideo polecam materiał o stronie Sparkeo. Pod adresem http://drupal.org/node/722208 dowiemy się jak na Drupalu zbudowano platformę do sprzedaży kursów video (nasze elimu przy tym to amatorszczyzna ale dajcie nam 10 lat to wam pokażemy! :).

Ubogo opisano (http://drupal.org/node/763304) uruchomienie WikiJob – autor skupia się raczej na biznesowej stronie przedsięwzięcia i zwraca uwagę na to jak Drupal pomógł zarobić właścicielom serwisu prawdziwe pieniądze.

Trochę więcej technikaliów okryli przed nami autorzy wdrożenia serwisu „Dahon Folding Bicycles”. Materiał pod adresem http://drupal.org/Dahon-Folding-Bicycles pokazuje jak zrobić naprawdę efektowny serwis, z katalogiem produktów, wyszukiwarką handlowców czy z zaimplementowanym Workflow do tworzenia i edycji dokumentów.

Dość dokładnie opisano również wdrożenie strony do zbierania pieniędzy dla potrzebujących. Pod odnośnikiem http://drupal.org/node/801580 przeczytacie jak stworzono największą w Holandii bazę danych potrzebujących i wpłacających.

na sam koniec mała społecznościówka dla właścicieli psów rasy PittBull – podobno są to psy dla mądrych ludzi, zatem wdrożenie musiało być przez takich właśnie robione. Możemy o nim przeczytać klikając w odnośnik http://drupal.org/node/811404. Nie mniej ciekawe są komentarze – zarówno dyskusja o Pittbullach jako rasie uważanej za niebezpieczną, jak i pytanie czy strona Drupal.org powinna promować serwisy o takiej drażliwej dla niektórych tematyce.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji