Rzeczywiście osoby, które zaczynają przygodę z projektowaniem „zaawansowanym”, a także z Joomla! natkną się na problem skąd wziąć ów tajemniczy plik – skoro w standardowej instalacji go nie ma?
A dokładniej można być rzecz: i jest i go nie ma, hihi. Dlatego, iż zapewne każdy z was na 99,9% ma plik – htaccess.txt. Tak to jest to. I co dalej? Można go skopiować sobie na komputer, zmodyfikować. A następnie zmienić jego nazwę na „.htaccess” można to zrobić za pomocą programów takich jak TotalCommander, czy darmowy FreeCommander, FilleZilla – bo nie wiem czy systemowy explorator to umie? Następnie kopiujesz plik na serwer do głównego folderu. I już masz „.htaccess”. Ów plik ma także duże zastosowanie przy SEO dla Joomla! oraz co nie ukrywam bezpieczeństwa CMS-a.

Uwaga! Niektóre, głównie darmowe, hostingi nie pozwalają na korzystanie z pliku „.htaccess”. Gdyby zatem po chwili twoja strona www przestała działać i pojawił się ekran błędu, oznacza to, iż …sorry. Najlepiej w tej kwestii upewnić się czytając dział Pomocy/Faq na stronie gdzie mamy hosting lub e-mail lub telefon do działu technicznego. Jeśli korzystasz np. z FilleZilla (klienta FTP) możesz nazwy plików zmienić na serwerze (on-line), bez kopiowania ich na dysk lokalny.

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji