Wordpress 2.8 - KokpitDziś pozwolę sobie na wpis o WordPress’ie. Dlaczego? Ponieważ nasz blog ma nie być tylko o Joomla! (wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie po ilości postów jakie publikuje na jej temat Paweł) ale ogólnie o tematach związanych z budowaniem stron, społeczności, blogów, czy webowych aplikacji.

Po pierwsze – chętnie przyjmiemy do zespołu jakiegoś WordPressowego maniaka-literata (i nie, nie wymagamy takiej absurdalnej produktywności jaką ma Paweł :P). Dodam, że blog.elimu.pl staje się jednym z poczytniejszych blogów o Joomla! i trzeba nam nadrobić nieco zaległości względem innych systemów (przecież nie może być tak że Joomla! zgarnia całą pulę, co nie?). Złotych gór nie obiecujemy, ale jeśli dodatkowo postanowisz rozpocząć karierę autora dobrych tutoriali w postaci wideo, screencastów czy nawet artykułów – tym chętniej cię przyjmiemy i jeśli kiedyś wystartujemy na giełdzie, uczynimy wspólnikiem :).

Po drugie – WordPress napędza tę stronę. Dlaczego nie Joomla! albo Drupal? Paweł zażyczył sobie WordPress’a a ja pomyślałem tak:

  • rzadko z niego korzystałem więc  nauczę się jego administracji,
  • jest dedykowany do prowadzenia bloga (stąd chyba decyzja Pawła),
  • nie ma co wciskać wszystkim wokoło drupala,  :)

Jak widać same argumenty „za”. 2 Ostatnie dowodzą nawet naszej obiektywności – tego, że ja nie jestem całkowitym maniakiem kropelka a Paweł nie dostaje wysypki jeśli skrypt nie nazywa się Joomla!. :)

Szybko przekonałem się, że WordPress w wydaniu 2.8.x jest naprawdę dopracowanym i stabilnym skryptem. Ponadto ma świetne spolszczenie, jest lekki w instalacji i nieskomplikowany w zarządzaniu. Ma bardzo intuicyjny interfejs oraz świetną i chętną do pomocy społeczność (również polską).

Pisanie tekstów na naszym blogu jest naprawdę przyjemnością. W przeciwieństwie do Drupala, gdzie aby system zachowywał się jak przyjazny użytkownikowi system blogowy, należałoby doinstalować i dostosować kilkanaście modułów, tutaj wszystko od raz działa tak, aby uprościć i maksymalnie pomóc w publikowaniu kolejnych wpisów.

Jego aktualizacje również nie są niczym skomplikowanym i póki co nie zdarzyło się aby wywołały jakiekolwiek problemy.

Tak więc niech ten wpis będzie dowodem na to, że WordPress’a też lubimy, myślimy o tym aby na elimu było kiedyś o nim głośno, i że na co dzień wspiera nas w pracy nie sprawiając problemów.

Powtarzam – szukamy miłośnika WordPress’a do współpracy, preferujemy osoby odpowiedzialne i realnie oceniające swój potencjał (czas, warsztat).

Nie zamykamy się oczywiście na inne skrypty – jeśli chciałbyś nam zaproponować pomoc w blogowaniu bądź nagrywaniu pokazów o innym skrypcie – zapraszamy!

Biuletyn elimu

Wysyłany raz w miesiącu

Nie spamujemy! Zajrzyj do polityki prywatności po więcej informacji