Że co , że jak?
Słowo “elimu” w języku swahili oznacza wiedzę, edukację oraz naukę.

O czym piszemy

Niniejszy blog jest nie tylko zapiskiem tego co dzieje się w życiu serwisu elimu.pl, stał się on również za sprawą mojego udziału, opisem co dzieje się nowego w kwestii tworzenia stron internetowych, w tym głównie opartych na CMS Joomla!. Blog zawiera także informacje o innych skryptach oraz nowościach wydawniczych związanych z web designem. Dbamy o kieszeń internautów, a więc Ciebie czytelniku dlatego, informujemy o dostępnych i zdobywamy kupony rabatowe, jak również piszemy krytyczne recenzje książek branżowych. Na łamach strony czytelnicy mogą przeczytać już ponad tysiąc wpisów.

Kto pisze

Autorami wpisów są przeważnie dwie osoby Krzysztof Palikowski i Paweł Frankowski, autorzy kilku książek o popularnych CMS. Osoby związane z tworzeniem stron od wielu lat.

Statystyki

Oficjalnie blog.elimu.pl został  uruchomiony w 2009 roku, po ponad roku aktywności stał się niewątpliwie najczęściej czytanym blogiem o Joomla! w Polsce. Przez ostatnie miesiące notujemy mniejszą aktywność (z uwagi na mniej naszych wpisów) ale nadal mamy grono wiernych czytelników.

Reklama u Nas  (dla wybranych!)

Oczywiście na blogu jest również miejsce na Twoją reklamę. Preferujemy artykuły z linkami partnerskimi ale tylko jeśli są wartościowe dla naszych czytelników. Nie zamieszczamy samych linków, nie bawimy się także w wymianę linków (!). Pamiętaj, że reklamujemy tylko firmy lub produkty, które są powiązane tematycznie ze stroną. Chyba że jesteś w stanie nas przekonać, że jest inaczej. Bardziej niż na pieniądzach zależy nam na zaufaniu, które zdobyliśmy u naszych czytelników.

Jeśli jednak uznamy, że twoja oferta ma wymiar nachalny, skorzystamy z ustawy o świadczeniu usług drogą elektronicznąa w szczególności z Art. 24. 1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.  2. Ściganie wykroczenia, o którym mowa w ust. 1, następuje na wniosek pokrzywdzonego!
Także możesz być pewny(a), że poznasz od praktycznej strony wykorzystanie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia na sobie.

Nota prawna

Utwory w postaci wpisów zawartych na blogu – blog.elimu.pl – nie mogą być powielane i rozpowszechnianie  (na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem,  w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez zgody autora publikacji. W przypadku naruszenia możemy wystawić ci rachunek, koszt artykułu to 50 zł za każdy przedruk w całości.

Paweł Frankowski

Zajmuję się tematyką stron www od początków internetu. Postaram się dostarczyć wpisów przede wszystkim o Drupalu, WordPress ale również o codzienności administratora serwisów opartych o różne CMSy i platformę LAMP. W pracy zajmuję się głównie środowiskami opartymi o Windows Server (IIS, .NET) i możliwe, że także tego typu wpisy pojawią się na elimu.

Krzysztof Palikowski

Kontaktować się możesz z nami poprzez formularz kontaktowy ale jeśli szukasz darmowej porady czy pomocy przy swoim projekcie prosimy przeczytać ten wpis.

I kept dreaming of a world I thought I’d never see.
And then, one day… I got in.

Pozdrawiamy, autorzy serwisu elimu.pl.